بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 3285 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 27 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 5275578 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 808 بازدید

نماد اعتماد الکترونیک

همایش صلح و روابط بین الملل برگزار شد

  همایش "صلح و روابط بین الملل" در مجموعه برج میلاد تهران برگزار شد.

AWT IMAGE

همایش یک روزه "صلح و روابط بین الملل؛ رویکرد ایرانی-اسلامی" با مشارکت انجمن ایرانی مطالعات جهان و به همت انجمن ایرانی روابط بین الملل روز دوشنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۱ در مجموعه برج میلاد تهران برگزار شد. در این همایش که با استقبال گسترده جامعه علمی برگزار شد، شمار زیادی از اساتید و دانشجویان رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل شرکت کردند.

AWT IMAGE

در ابتدای جلسه دکتر ارسلان قربانی، قائم مقام وزارت علوم تحقیقات و فناوری و رئیس انجمن روابط بین الملل، ضمن تشکر از از شرکت کنندگان در همایش، بر نقش جوانان در علم آموزی تاکید کرد. وی با اشاره به تقاضای گسترده ای که برای ادامه تحصیل در رشته روابط بین الملل وجود دارد بر توسعه این رشته و رشته های وابسته بر اساس نیازهای کشور تاکید کرد. دکتر قربانی گفت: نیازهای جوامع بشری در حال تغییر است و از سوی دیگر تحولاتی در روش شناسی و ساختارشناسی علم و همچنین در لایه های قدرت در سطح منطقه و جهان رخ داده است و یکی از وظایف انجمن ها این است که متناسب با این نیازها در زمینه تولید دانش و محتوای علمی گام بردارند. دبیر علمی همایش صلح و روابط بین الملل در مورد انتخاب عنوان این همایش گفت: یکی از مباحث مطرح در زمینه روابط بین الملل مساله صلح است و انتخاب عنوان ایرانی-اسلامی برای این گردهمایی به معنای نفی سایر دیدگاه ها و رویکردها نیست؛ بلکه به این معناست که نگرش بومی به مسائل روز باید در کنار سایر رویکردها مورد توجه قرار گیرد تا علم روابط بین الملل علمی انتزاعی نباشد و با توجه به نیازهای روز سیر تکوینی و تدریجی خود را طی کند.

AWT IMAGE

  این همایش در یازده نشست مجزا و با ارائه ۷۳ مقاله منتخب از مجموع مقالات دریافتی در چهار سالن از مجموعه سالن های برج میلاد برگزار شد. عناوین کلی این نشست ها عبارت بودند از:

  ۱. مبانی مفهومی و روش شناختی صلح

  ۲. فرهنگ و صلح بین الملل

  ۳. حقوق بین الملل و صلح بین الملل

  ۴. اقتصاد جهانی وصلح بین الملل

  ۵. قدرت های بزرگ و صلح بین الملل

  ۶. بازیگران دولتی و غیردولتی و صلح بین الملل

  ۷. سازمان های بین المللی و صلح بین الملل

  ۸. تکنولوژی ارتباطات و ابزارهای صلح سازی

  ۹. اسلام و صلح بین الملل

  ۱۰. فرهنگ ایرانی، اندیشمندان ایرانی و صلح بین الملل

  ۱۱. انقلاب اسلامی، سیاست خارجی و صلح بین الملل

AWT IMAGE

بسیاری از چهره های دانشگاهی شاخص در عرصه روابط بین الملل از جمله دکتر ابراهیم متقی، دکتر حمیرا مشیرزاده، دکتر احمد سلطانی نژاد، دکتر محمدرضا سعیدآبادی، دکتر محمدکاظم سجادپور، دکتر علی اکبر علیخانی، دکتر حسین دهشیار، دکتر نوذر شفیعی، دکتر حسین نوروزی، دکتر اصغر کیوان حسینی، دکتر اکرم قدیمی، دکتر محمدجواد حق شناس، دکتر زهره پوستینچی، دکتر جلال دهقانی فیروزآبادی، دکتر احمد نقیب زاده، دکتر محمدجواد رنجکش، دکتر احمد جانسیز و دکتر محسن خلیلی در این جلسه حضور داشتند و به ارائه مقالات خود پرداختند.

AWT IMAGE

 گفتنی است در حاشیه همایش نمایشگاه کتابی نیز از سوی برخی مراکز علمی از جمله انجمن ایرانی مطالعات جهان، دانشگاه امام صادق (ع) و موسسه ابرار معاصر تهران برپا شد و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت. همچنین بسیاری از اعضای انجمن مطالعات جهان و دانشجویان دانشکده مطالعات جهان در این همایش شرکت داشتند.

آلبوم عکس های این خبردفعات مشاهده: 10461 بار   |   دفعات چاپ: 1905 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 74 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن ایرانی مطالعات جهان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iranian World Studies Association

Designed & Developed by : Yektaweb