بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 3018 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 24 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 5090896 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 1028 بازدید

نماد اعتماد الکترونیک

کارگاه بازیابی اسناد ملل متحد برگزار شد

 

کارگاه تخصصی جستجو در پایگاه داده سازمان ملل متحد برگزار شد.

AWT IMAGE

کارگاه تخصصی جستجو در پایگاه داده سازمان ملل متحد روز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۳ در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.

  با توجه به اهمیت اسناد منتشر شده توسط سازمان ملل متحد، استفاده از داده های آزاد این پایگاه برای دانشجویان بسیار مفید خواهد بود. با توجه به این نیاز، انجمن دانشجویی مطالعات امریکا و انجمن ایرانی مطالعات جهان نشستی مبنی بر معرفی چگونگی استفاده از این پایگاه های مهم داده را برگزار کردند. این کارگاه برای اولین بار در ایران به شکل جستجوی کشوری در دانشکده ی مطالعات جهان برگزار شد.   

AWT IMAGE

در کارگاه « جستجو در پایگاه داده های سازمان ملل متحد» خانم قائم مقامی کتابدار سازمان ملل تهران در ابتدا به معرفی سازمان ملل ، دسته بندی این سازمان و اعضای آن پرداختند. سازمان ملل بعد از جنگ جهانی دوم تاسیس شد و هم اکنون که هفتاد سال از تاسیس آن می گذرد دارای ۱۹۳ عضو است که این اعضا را به سه دسته ی کشور های توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه و کشورهای کمتر توسعه یافته تقسیم کرده است. تعدادی از موسسات وابسته سازمان ملل در ایران فعال هستند همانند سازمان خواروبار و کشاورزی بین المللی سازمان ملل، یونیسف و یونسکو. سپس در این جلسه دفترنامه های منشور سازمان ملل متحد به حاضرین داده شد و به معرفی تعدادی از کتاب های منتشر شده توسط سازمان ملل پرداخته شد که اطلاعات مفیدی در مورد سازمان ملل به خواننده می دهند. این دو کتاب با عنوان های زیر هستند:

 
  1. Basic facts of the UN

  2. UN at a glance

 

AWT IMAGE

 خانم قائم مقامی سپس به معرفی سایت سازمان ملل متحد  و سایت ایرانی این سازمان پرداختند. سایت سازمان ملل در ایران به نشانی زیر است: www.un.org.ir

به گفته خانم قائم مقامی سازمان ملل بر پنج پایه استوار است که این پنج پایه به صورت مشخص در سایت این سازمان قابل پیگیری هستند: صلح و امنیت، پیشرفت، حقوق بشر، فعالیت های بشردوستانه و قوانین بین الملل. پایگاه داده های سازمان ملل دارای ۳۲ بانک اطلاعاتی است که جستجو در این بانک ها را می توان هم به صورت کشوری وهم به صورت موضوعی انجام داد. این جستجوها در سایت مستقیم سازمان ملل قابل اجرا هستند.  

 

AWT IMAGE

به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی معتبر از سوی انجمن و دفتر ملل متحد در تهران اعطا شد.دفعات مشاهده: 4128 بار   |   دفعات چاپ: 663 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن ایرانی مطالعات جهان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iranian World Studies Association

Designed & Developed by : Yektaweb