بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 2789 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 33 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 4941466 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 931 بازدید

نماد اعتماد الکترونیک

نشست سیاست های اتحادیه اروپا برگزار شد

نشست بررسی روابط ایران و اتحادیه اروپا روز یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.

AWT IMAGE

در این نشست مناسبات ایران و اتحادیه اروپا و سیاست داخلی این اتحادیه بررسی با حضور صاحبنظران ساسان شاه ویسی، پیروز مجتهدزاده، علی اصغر سلطانیه، مهدی مطهرنیا، سعید خالوزاده، میرشهبیز شافع و حسین طالبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر ساسان شاه ویسی به بررسی فرصت های اقتصادی در روابط ایران و اروپا پرداخت و با توصیف راهبردها و برشمردن نقاط ضعف، ظرفیت های موجود در این روابط را تشریح کرد.

AWT IMAGE

دومین سخنران این نشست، دکتر پیروز مجتهدزاده، با اشاره به پیامدهای پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات پارلمان انگلیس و تاثیر آن بر اتحادیه اروپا به تشریح جدایی این کشور از اتحادیه اروپا و تاثیر آن در مناسبات منطقه ای و بین المللی پرداخت.

AWT IMAGE

دکتر علی اصغر سلطانیه، دیگر سخنران این نشست، رویکرد اتحادیه اروپا در قبال موضوع خلع سلاح را مورد بحث و بررسی قرار داد. او استقرار سلاح‌های اتمی در برخی کشورهای اروپایی را با موضع خلع سلاح اتحادیه اروپا در تضاد دانست با این باور که کشورهای عضو این اتحادیه مجموعه همگن نیستند و در حوزه خلع سلاح دیدگاه‌های متفاوت و گاه متقابلی دارند.

 AWT IMAGE

تئوری جنگ نامتعادل عنوان سخنرانی دکتر مهدی مطهرنیا بود که طی آن جایگاه اسلام هراسی و ایران هراسی در سپهر کنش سیاسی اروپا علیه ایران را به بحث و بررسی گذاشت.

دیگر سخنرانان این نشست دکتر سعید خالوزاده و دکتر میرشهبیز شافع بودند که به ترتیب به واکاوی روابط ایران و اتحادیه اروپا و مهاجرت های غیرقانونی در اتحادیه اروپا پرداختند.

AWT IMAGE

آقای حسین طالبی آخرین سخنران این نشست علمی بود که بحث خود را بر موضوع رویکرد اتحادیه اروپا در قبال خاورمیانه به ویژه مسائل مربوط به داعش و یمن متمرکز کرد. پایان بخش این نشست که با استقبال گسترده علاقه مندان و طولانی تر از زمان اعلام شده بود، پرشس­های حاضران و پاسخ های گاه متفاوت سخنرانان به یک پرسش واحد بود.

AWT IMAGE

نشست بررسی مناسبات ایران و اتحادیه اروپا توسط دانشکده مطالعات جهان با همکاری انجمن مطالعات جهان و حمایت موسسه فرهنگی اندیشه و تدبیر انقلاب اسلامی برگزار شد. 

 آلبوم عکس های این نشستدفعات مشاهده: 4149 بار   |   دفعات چاپ: 779 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن ایرانی مطالعات جهان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iranian World Studies Association

Designed & Developed by : Yektaweb