بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 3077 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 21 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 5208127 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 745 بازدید

نماد اعتماد الکترونیک

چهارمین مجمع عمومی انجمن برگزار شد

چهارمین مجمع عمومی انجمن علمی مطالعات جهان برگزار شد

                           AWT IMAGE

چهارمین مجمع عمومی انجمن علمی مطالعات جهان روز سه شنبه ۱۱ خرداد در تالار حنانه دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که با حضور هیات مدیره و جمعی از اعضای پیوسته و هیات علمی انجمن برگزار شد، دکتر سعیدرضا عاملی، رئیس انجمن علمی مطالعات جهان، از زحمات سال گذشته اعضای هیات مدیره تشکر کرد و گفت: توقع ما از اعضاء انجمن همکاری و فعالیت بیشتر  و ارائه هرگونه پیشنهاد و راهکار جهت ارتقاء جایگاه انجمن است. ما مرحله تاسیس و نهادینه شدن را پشت سرگذاشتیم و نیاز به همکاری و قدرت بیشتر کاری داریم. دکتر عاملی همچنین خلاصه ای از فعالیت های سه سال گذشته انجمن ارائه کرد. این مطالب شامل عنوان های مهم ترین نشست ها،‌ دوره های آموزشی،‌ کارگاه ها، افخارات و سایر فعالیت هایی بود انجمن در آنها مشارکت داشته است. دکتر عاملی در آخر ابراز امیداوری کرد هیات مدیره جدید در یک روند روبه رشد تلاش هیات مدیره دوره اول برای ارتقا و بسط فعالیت های انجمن را تکمیل کنند.

                                      AWT IMAGE

سپس خزانه دار انجمن، دکتر اسدالله اطهری، گزارشی از گردش مالی سه سال گذشته ارائه کرد. گزارش دکتر اطهری به طور خلاصه شامل وضعیت مالی (درامدها و هزینه های) انجمن در این دوره می شد.

                                      AWT IMAGE

در ادامه جلسه بازرس انجمن، دکتر جواد شعرباف، نتیجه بازرسی خود از عملکرد سه ساله این مجموعه ارائه کرد و گفت که انجمن در سه سال گذشته اقدام به برگزاری و مشارکت در چندین نشست و همایش کرده که بسیاری از آنها با همکاری انجمن های دانشجویی انجام شده است. دکتر شعرباف با اشاره به اینکه فعالیت های انجمن دارای نقاط قوت و ضعف متفاوتی بوده است، گفت انجمن از لحاظ ساختاری توانسته جایگاه درخوری بیابد و فعالیت های علمی و پژوهشی آن تنوع و تکثر داشته و این نکته قابل توجهی است. اما مهم ترین نقاط ضعف آن که گاه ناشی از کمبودهای مالی و گاه عدم مشارکت اعضاست، این بوده است که در توسعه تعاملات ملی و بین المللی و جلب مشارکت اعضا برای فعالیت در قالب کمیته ها دچار رخوت شده است.

دکتر شعرباف همچنین چندین دوره و کارگاه برگزار شده، از جمله دوره های آموزش زبان فارسی برای دانشجویان خارجی را برشمرد و با اشاره به انتشار اولین کتاب انجمن با عنوان روابط ایران و هند، چشم اندازها و چالش ها گفت انتظار می رود انجمن منشورات بیشتری داشته باشد و تولید محتوای علمی به صورت کتاب تالیفی و ترجمه ای را در اولویت قرار دهد.

                              AWT IMAGE

در این جلسه همچنین اسناد بلندمدت انجمن و صورت های مالی به اطلاع و تایید اعضای حاضر رسید. از دیگر مواردی که در این مجمع درباره آنها تصمیم گیری شد، تعیین روزنامه کثیرالانتشار و مبلغ حق عضویت اعضا در سال جدید بود.

                               AWT IMAGE

بخش پایانی مجمع عمومی به انتخاب هئیت مدیره جدید انجمن برای یک دوره سه ساله اختصاص یافت و اعضای اصلی و علی البدل هئیت مدیره و بازرسان مشخص شدند. براساس نتایج رای گیری که با حضور نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری صورت گرفت آقایان دکتر سعیدرضا عاملی از دانشگاه تهران، دکتر قاسم انصاری از دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر احمد سلطانی نژاد از دانشگاه تربیت مدرس، دکتر جواد شعرباف و دکتر حشمت السادات معینی فر از دانشگاه تهران به عنوان اعضای اصلی و و دکتر اسدالله اطهری از دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رضا دهقانی از دانشگاه تبریز به عنوان اعضای علی البدل هئیت مدیره انتخاب شدند. همچنین دکتر ناهید پوررستمی از دانشگاه تهران و دکتر رحمت حاجی مینه از دانشگاه آزاد به عنوان بازرسان اصلی و علی البدل انجمن مطالعات جهان انتخاب شدند.

                                  AWT IMAGE

                                   AWT IMAGE

                                   AWT IMAGE

                                     AWT IMAGE

                                     AWT IMAGE

                                     AWT IMAGE

                                      AWT IMAGEدفعات مشاهده: 6738 بار   |   دفعات چاپ: 1320 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن ایرانی مطالعات جهان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iranian World Studies Association

Designed & Developed by : Yektaweb