بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 2826 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 36 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 4996801 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 682 بازدید

نماد اعتماد الکترونیک

نشست «نهضت سیاه پوستان و مسلمانان در امریکا» برگزار شد

 

امام عبدالعلیم موسی؛ رهبر جامعه مسلمانان آمریکا روز دوشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۴ در زمینه نهضت سیاه پوستان و مسلمانان در آمریکا در جمع دانشجویات و اساتید حاضر در تالار حنانه دانشکده مطالعات جهان سخنرانی کرد.

 

در ابتدای این برنامه، برنا دانش؛ دانشجوی رشته مطالعات آمریکای شمالی دانشکده مطالعات جهان شرح مختصری از زندگی امام جمعه مسجد شهر واشنگتن بیان کرد و گفت: این آمریکایی سیاهپوست که نام اسلامی «عبدالعلیم موسی» را برای خود انتخاب کرده متولد ایالت «آرکانزاس»است، اما مدتی بعد به کالیفرنیا مهاجرت کرده است. وی یک آمریکایی سیاهپوست حامی جنبشهای سیاهان از آمریکاست که برای جشنهای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ایران آمده بود.

 

عبدالعلیم موسی پس از آشنایی با مسلمانان در زندان به دین مشرف اسلام ایمان آورده و از آن پس فعالیتهای زیادی برای حمایت از مسلمانان در آمریکا انجام داده است. ایشان بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران٬ از حامیان سرسخت این خیزش مردمی و امام خمینی (ره) شد؛ تا آنجا که در طول ۳۷ سال گذشته بارها به ایران سفر کرده و در حمایت از ولایت فقیه سخنرانی کرده اند. سفر امسال «عبدالعلیم موسی» به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجام شده است.

 

پس از وی امام عبدالعلیم موسی، سخنرانی اش را با اشاره به فعالیتهایش در دهه های گذشته در حمایت از جنبش سیاهان آغاز کرد و سپس به وجود سابقه نظام برده داری در آمریکا پرداخت و در این باره گفت: «پیش از این ایالتهای مختلف آمریکا شاهد برده داری بودند و اکنون مجتمع های زندانی برای نگهداری از بردگان جدید طراحی شده اند. وی تصریح کرد که برده داری همچنان در آمریکا وجود دارد و دولت آمریکا به اتهام ارتکاب جرم٬ سیاهان را به زندان میفرستد

 امام جمعه واشنگتن٬ «اسلام واقعی» را «راه حل همه مشکلات» جهان فعلی خواند و با اشاره به تلاشهای کشورهای غربی برای مقابله با اسلام و مانع تراشی در مسیر حرکت جمهوری اسلامی ایران٬ از ناکام ماندن آنها در اهدافشان ابراز خشنودی کرد.
 

وی گفت: «حقوق بشر در آمریکا هیچ پیشرفتی نداشته است و در طول دهه های اخیر ارتقا نیافته است. اسلام واقعی راه حل همه مشکلات امروز بشریت است و غرب همواره درصدد نابود کردن آن است. قدرتهای غربی همواره سعی داشتند جلوی جمهوری اسلامی را بگیرند اما در سالگرد دوم٬ سوم و چهارم و سالگردهای بعدی پیروزی انقلاب ما خوشحال و خوشحالتر شدیم که این انقلاب پاربرجا ماند.

 آقای «موسی»٬ تحریم٬ توطئه٬ جنگ و برنامه های خرابکارانه را از جمله دسیسه های مورد استفاده این کشورها علیه ایران برشمرد و افزود: «طی جنگ ایران و عراق همه مردم جهان در یک سو و جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در سوی دیگر بود اما این ایران بود که پیروز شد.
 ایشان در بخش دیگری از اظهاراتش به شخصیت امام خمینی٬ بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران پرداخت و تصریح کرد: «ما مدتها شخصیت وی را مطالعه کردیم و آنچه کرد و آنچه گفت را بررسی کردیم. من وی را دنبال میکردم. امام خمینی تغییر شگرفی در دنیا به وجود آورد اما اگر خداوند از این انقلاب محافظت نمی کرد انقلاب اسلامی ایران هرگز زنده نمی ماند
 این فعال سیاهان آمریکایی همچنین گفت: مردم ایران خیلی بهتر از آن چیزی هستند که فکر میکنند ولی بعضی از آنها هنوز در تصور این هستند که کاش به آمریکا میرفتند اما من به شما میگویم که به آمریکا فکر کنید٬ به محدودیتهایی که دارد بیندیشید و به یاد داشته باشید که شرایط خیلی خوبی در ایران دارید.
 

عبدالعلیم موسی در ادامه گفت: دلیل آنکه ایران با دیگر کشورهای مسلمان منطقه متفاوت است وجود سیستم ولایت فقیه میباشد. اینکه در این کشور امنیت دارید و در آسایش زندگی میکنید به دلیل وجود چنین حکومتی است.

 وی افزود: «به کشورهای اطراف خود نگاه کنید. اگر فکر میکنید سیستم ولایت فقیه کار نمی کند به پاکستان یا افغانستان یا عراق بروید و سیستم اجتماعی و سیاسی آن کشورها را ببینید. اینکه امنیت و آسایش دارید اما همسایه های شما خانه هایشان ویران می شود به خاطر سیستم سیاسی آن کشورهاست.
 این مسلمان سیاهپوست آمریکایی در ادامه به عربستان سعودی اشاره کرد و گفت «سعودیها مبالغ هنگفتی برای فتنه گری صرف می کنند و درباره شیعیان دروغ های بسیاری اشاعه میدهند
 امام عبدالعلیم موسی در ادامه گفت: دروغهایی که سعودیها درباره تحریف قرآن میگویند را بررسی کرده است و مطمئن شده که هیچ تحریفی از سوی شیعیان انجام نگرفته است اما سعودی ها می گویند قرآن شیعیان سه برابر قرآن حقیقی است. این فتنه ای است که از سوی سعودی ها بسیار دقیق انجام میگیرد و ما باید حواسمان جمع باشد.
 امام موسی در ادامه تصریح کرد «عربستان سیاستهای فتنه گرانه ای دارد و همواره علیه ایران فتنه گری کرده است اما امروز مردم جهان بیشتر از سعودیها نفرت دارند. وی خاطرنشان کرد: «بزرگترین معامله تسلیحاتی اخیر در تاریخ توسط عربستان سعودی انجام گرفته است. سعودیها با خرید تسلیحات و دادن آن به داعش همه جهان را از خود متنفر کرده اند.
 امام موسی افزود: ما اکنون در دوره خاصی از تاریخ بشری زندگی می کنیم. این دوره از زندگی بشر دوره انتقال است. اگر درباره ایران حرف می زنیم باید بگویم که قدرت امروز جمهوری اسلامی در منطقه و در جهان به یاری خداوند است. من همواره از جمهوری اسلامی ایران از ولایت فقیه و از سیستم عادلانه انتخابات در این کشور حمایت میکنم.
 

امام جمعه واشنگتن بار دیگر ضمن اشاره به توطئه سعودیها افزود: عربستان سعودی هر اقدامی که میکند با اجازه صهیونیستها و جمهوریخواهان حامی صهیونیستها انجام میگیرد. رژیم سعودی رژیمی غیرمسئول است و هر تصمیم سیاسی که میگیرد خارج از کنترل حکومت این کشور است.

 امام موسی در ادامه تأکید کرد: با این وجود همه ما مسلمانان باید به این آیه از قرآن پایبند باشیم: واعتصموا بحبل الله جمعیا ولا تفرقوا یعنی همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید این چیزی است که خداوند از ما میخواهد
 

جلسه با پرسش های دانشجویان و پاسخ مرضه هاشمی؛ خبرنگار شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی و امام عبدالعلیم موسی؛ رهبر نهضت استیفای حقوق انسانی سیاهپوستان در آمریکا به پایان رسید.
آلبوم عکس های این نشست

 

دفعات مشاهده: 4033 بار   |   دفعات چاپ: 417 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن ایرانی مطالعات جهان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iranian World Studies Association

Designed & Developed by : Yektaweb