بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 28 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 7 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 2533920 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 997 بازدید

نشست «جریان شناسی دیپلماسی عمومی امریکا» برگزار شد

  انجمن های علمی مطالعات آمریکا و مطالعات جهان نشستی را تحت عنوان «جریانشناسی دیپلماسی عمومی آمریکا؛ ساختارها و کارگزاران» را به همراه رونمایی از کتاب دکتر فواد ایزدی تحت عنوان «دیپلماسی عمومی آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران» در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در دانشکده مطالعات جهان برگزار کردند..

AWT IMAGE

در این نشست آقای رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه و رئیس مرکز مطالعات دیپلماسی عمومی، دکتر حسام الدین آشنا، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و دکتر فؤاد ایزدی، عضو هیات علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.

AWT IMAGE

   دکتر حسام الدین آشنا به هویت ملی و اهمیت دیپلماسی عمومی به عنوان روایتی که یک ملت از خود به دیگران عرضه می کند اشاره و تأکید کرد: ایالات متحده با وجود رکورد بالاترین تعداد جنگ ها و بیشترین جنایات بشری تاکنون توانسته است با دیپلماسی عمومی قوی وجهه نسبی خود را در جامعه بین الملل حفظ کند. بر عکس ایران با انسانی ترین رکورد و دموکرات ترین رکورد منطقه ای همچنان تحت فشارهای بین المللی است و نیاز دارد دیپلماسی عمومی خود را تقویت کند

.

 AWT IMAGE

آقای مهمان پرست به مقایسه دیپلماسی عمومی مدل آمریکایی و اسلامی پرداخت و دیپلماسی عمومی مدل آمریکایی را عاری از تقوا و خدا ترسی توصیف کرد. وی اظهار داشت: مدل آمریکایی سیستمی است که در آن هدف وسیله را توجیه می کند و عمدتا این هدف با شیوه های تخریبی، تفرقه انداز و رویکردهای واگرایانه تأمین می شود. در حالی که دیپلماسی عمومی اسلامی مبتنی بر خدا ترسی است و رویکردی تبیینی، بشر دوستانه و اتحاد آور است.