نشست «مناسبات کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی» برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1396/2/13 | 

 نشست دانش افزایی مطالعات فلسطین با موضوع «مناسبات کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی» و با سخنرانی آقای ایرانی مدیرکل خاورمیانه عربی و شمال آفریقای وزارت امور خارجه و سفیر سابق کشورمان در اردن و لبنان، روز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶، با حضور اساتید و دانشجویان این رشته در تالار ایران دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.

مدیرکل خاورمیانه عربی و شمال آفریقای وزارت امور خارجه در این نشست در مورد مناسبات کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی سخنرانی نمود. ایشان با تاکید بر مورد عربستان بعنوان موردی پراهمیت، سابقه ای از تحولات این حوزه مطرح نمود. در این تحلیل تحولات اخیر در روابط عربستان و رژیم صهیونیستی نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

آقای ایرانی دو موضوع بحران سوریه و مسئله هسته ای ایران را موضوعات مهمی بشمار آورد که مواضع عربستان و اسرائیل را در سالهای اخیر به یکدیگر نزدیک نموده است. ایشان برنده اصلی این نزدیکی ها را رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد برغم تحرکات برخی از مقامات کشورهای عربی، افکار عمومی در کشورهای عربی و فرهیختگان عرب همچنان مخالف اسرائیل و برقراری رابطه با آن می باشند.

جلسات کارگاه دانش افزایی گروه مطالعات فلسطین شنبه هر هفته از ساعت ده تا دوازده در اتاق ایران برگزار می شود و شرکت اساتید و دانشجویان دانشکده مطالعات جهان در آن آزاد است.دفعات مشاهده: 2090 بار   |   دفعات چاپ: 371 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن ایرانی مطالعات جهان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved | Iranian World Studies Association

Designed & Developed by : Yektaweb