بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 28 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 1 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 1474831 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 1605 بازدید

ابلاغ شیوه نامه اعطای جایزه های تحصیلی سال 96-97 بنیاد ملی نخبگان

به اطلاع کلیه اعضای محترم انجمن می رساند در آستانه سال تحصیلی جدید، شیوه نامه اعطای جایزه های تحصیلی سال ۹۶-۹۷ بنیاد ملی نخبگان به شرح پیوست ابلاغ شده است. مراتب جهت اطلاع اعضای محترم انجمن اعلام می شود.

هفتمین کنفرانس سالانه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

فراخوان مقاله همایش دیپلماسی آب و فرصت های هیدروپلیتیک غرب آسیا

برگزاری کارگاه فرایند داوری در مجلات علمی Peer Review (به زبان انگلیسی)

انجمن ایرانی مطالعات جهان با همکاری دانشکده مطالعات جهان برگزار می کند: کارگاه آموزشی Peer Review فرایند داوری در مجلات علمی با هدف: آشنایی با فرایند نشر در مجلات علمی، انواع مختلف داوری مقالات،‌ نحوه ارزیابی و بازخورد به اشکالات علمی مقالات در مجلات ...

 • آرشیو اطلاعیه ها 
  4 3 2 1

      

 • کارگاه آموزش مقاله نویسی علمی

  این کارگاه با هدف تقویت بنیه علمی و مهارت اعضا در نگارش مقالات علمی در حال برگزاری است. نحوه طرح مساله، نگارش سوال اصلی، ارجاع به منابع و انتخاب رشو تحقیق از جمله موضوعات پوشش داده شده در این کارگاه است. در پایان دوره با نظر مدرس دوره، دکتر علی اکبر علیخانی، دانشیار دانشگاه تهران و از اعضای هیات علمی انجمن به شرکت کنندگان موفق گواهی اعطا خواهد شد.

  دوره های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان

  اگرچه هدف و رسالت انجمن بیشتر بر مطالعه فرهنگ و سیاست سایر کشورهای جهان متمرکز است،‌ آشنایی دانشجویان غیرایرانی، که میهمانان ما دانشگاه های کشور هستند، با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی نیز از نظر دور نمانده است. از این رو عنصر زبان، به عنوان نخستین وسیله ارتباط با فرهنگ های جدید، مورد توجه قرار گرفته و انجمن در هر سال تحصیلی دوره های نه ماهه ای را برای آموزش زبان فارسی به اسن دانشجویان برگزار می کند.

  کارگاه آشنایی با اصول و فنون مذاکره در سازمان های بین المللی

  کارگاه «فنون مذاکره در سازمان های بین المللی» با تدریس دکتر علی اصغر سلطانیه، نماینده سابق ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی،‌ در شش جلسه از 20 مهرماه تا 2 آذرماه 1394 در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد. دکتر سلطانیه در این کارگاه به تشریح فضای حاکم در سازمان های بین المللی و نیز جلسات مذاکره پرداخت و نکات مهمی را با استناد به تجربیات حضور سی ساله خود در این جلسات بیان کرد.

  کارگاه مطالعات رسانه

  پروفسور آرتور آسا برگر، بازنشسته دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو و یکی از برجسته ترین استادان ارتباطات دنیا در اردیبهشت ماه سال 1394 به مدت دو هفته به ایران سفر کرد. وی در هفت جلسه کارگاه تحلیل رسانه ای در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران شیوه های تحلیل انتقادی رسانه ها را به زبان انگلیسی مورد بحث قرار داد. اولین جلسه کارگاه که در دوازدهم اردیبهشت 94 برگزار شد، مقدمه ای برای آشنایی .... 

مجله فارسی زبان مطالعات سیاسی اجتماعی جهان

مجله فارسی زبان تخصصی انجمن که مشترک با دانشگاه تهران به صورت دوفصلنامه چاپ می شود. محورهای مورد توجه مجله عبارت اند از مطالعه مسائل سیاسی و اجتماعی کشورهای جهان، بحران های بین المللی و تحلیل همگرایی و واگرایی منطقه ای در بخش های مختلف جهان. مقالات پس از ارزیابی در هیات تحریریه نشریه توسط دو داور مورد ارزیابی قرار می گیرند. توضیحات بیشتر در سایت مجله قابل مشاهده است. 

مجله انگلیسی زبان World Sociopolitical Studies

نشریه تخصصی انگلیسی زبان انجمن که به تازگی مجوز انتشار گرفته و مشترک با دانشگاه تهران به صورت دوفصلنامه منتشر خواهد شد. هدف از انتشار این مجله انتشار آثار اندیشمندان داخلی به زبان انگلیسی و کسب نمایه های معتبر بین المللی است. در این راستا، حفظ کیفیت و رعایت ضوابط مقاله نویسی علمی از نخستین اولویت های مجله خواهد بود. در نظر است نخستین شماره این نشریه اوایل پاییز 1395 به چاپ برسد. 

خبرنامه مطالعات جهان

گاه نامه یا پیک خبری انجمن که برای اطلاع اعضای انجمن، در درجه اول،‌ و عموم مخاطبان،‌ در درجه دوم، از برنامه ها و فعالیت های انجمن به چاپ می رسد. بخش دیگر خبرنامه دربرگیرنده مقالات کوتاه اعضا درباره موضوعات مرتبط با مطالعات کشوری است. از این رو، اعضای محترم انجمن می توانند تحلیل خود از وقایع مهم بین المللی را در قالب مقالات دو الی سه صفحه ای برای درج در خبرنامه ارسال کنند.

کتاب روابط ایران و هند

یکی از مهم ترین برنامه های انجمن تولید محتوای علمی به صورت کتاب است. نخستین کتاب انجمن با عنوان «روابط ایران و هند، چشم اندازها و چالش ها» در تابستان سال 1394 به چاپ رسید. این کتاب مجموعه مقالاتی درباره جنبه های مختلف روابط بین دو کشور است که به کوشش خانم دکتر حشمت السادات معینی فر و آقای دکتر سیدصدرالدین موسوی جشنی، از اعضای هیات علمی انجمن، گردآوری و آماده شده است.