انجمن ایرانی مطالعات جهان- اخبار انجمن 7
دومین مجمع عمومی انجمن برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها

  دومین مجمع عمومی انجمن ایرانی مطالعات جهان روز سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۱ در تالار حنانه دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد .

AWT IMAGE

  ابتدا دکتر سعیدرضا عاملی، رئیس هیات مدیره انجمن، به بیان سخنانی درمورد نقش، جایگاه و نحوه فعالیت های انجمن پرداخت. دکتر عاملی ضمن اشاره به نیاز کشور به شناخت کشورهای جهان از جنبه های گوناگون بر ضرورت در نظر گرفتن نکات زیر در فعالیت های انجمن تاکید کرد: ریل گذاری فکری در حوزه مطالعات بین المللی، با هم بودن، همکاری، تبادل فکری و تولید محتوای مفید و موثر برای گشودن گره های فرهنگی. ایشان همچنین با ابراز رضایت از مسیر طی شده انجمن، این حرکت را رو به رشد توصیف کرد.

AWT IMAGE

  در ادامه دکتر جواد شعرباف (مدیر اجرایی انجمن)، گزارشی از فعالیت های انجمن در سال علمی ۹۰-۹۱ ارائه کرد. این گزارش شامل مروری بر فرایند تاسیس و عملکرد انجمن در زمینه های توسعه ساختاری، علمی و پژوهشی بود. همچنین فهرستی از همایش ها، نشست ها، تفاهم نامه های همکاری و برنامه های انجمن تا پایان سال جاری ارائه شد.

AWT IMAGE

 در این جلسه همچنین دکتر سلطانی نژاد، عضو هیات مدیره انجمن، توضیحاتی درباره برنامه انجمن برای برگزاری کارگاه های مجازی ارائه کرد. ایشان به تلاش انجمن برای برگزاری کارگاه های آموزشی از طریق کلاس های آنلاین و مجازی اشاره کرد و گفت می توان از افراد برجسته در کشورهای دیگر که در زمینه مطالعات کشورشناسی کار کرده اند دعوت کرد تا بصورت آنلاین کارگاه ها را برگزار کنند.

AWT IMAGE

  دکتر اسدالله اطهری، یکی دیگر از اعضای هیات مدیره انجمن، نیز در سخنانی به این نکته اشاره کرد که انجمن ها را نباید از بالا اداره کرد نهادها باید از درون دانشجویان اداره شوندو بهتر است اساتید دانشکده مطالعات جهان و گروه ها نیز با انجمن تعامل داشته باشند.

AWT IMAGE

  در ادامه اسناد راهبردی، پنج ساله و سند توسعه روابط بین المللی انجمن و نیز برنامه های اجرایی سال ۱۳۹۲ که پیش تر از طریق ایمیل برای اعضا ارسال شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. طبق برنامه، اعضای انجمن درباره برنامه های پیشنهادی و اصلاحات متناسب به بحث و تبادل نظر پرداختند و سپس در حضور نماینده کمیسیون رای گیری انجام شد و اسناد مذکور به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت. در این جلسه همچنین فرم های نظرسنجی در باره فعالیت های انجمن در یک سال گذشته توزیع و توسط اعضا تکمیل شد.

آلبوم عکس های مجمع

نشانی مطلب در وبگاه انجمن ایرانی مطالعات جهان:
http://iwsa.ir/find.php?item=1.1202.147.fa
برگشت به اصل مطلب