انجمن ایرانی مطالعات جهان- اخبار انجمن 7
مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده مطالعات جهان برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/3/20 | 
مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده مطالعات جهان برگزار شد. مراسم تودیع دکتر سعید رضا عاملی (رئیس انجمن ایرانی مطالعات جهان) از ریاست دانشکده مطالعات جهان و معارفه دکتر محمد سمیعی به عنوان رئیس جدید دانشکده  روز دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ برگزار شد.
در این مراسم که با حضور و سخنرانی دکتر محمد جواد ظریف،‌وزیر امور خارجه، اعضای هیات رئیسه دانشگاه تهران، روسای برخی دانشکده ها، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده مطالعات جهان برگزار شد، از زحمات دکتر عاملی از زمان تاسیس دانشکده و همچنین دوره سه ساله اخیر قدردانی به عمل آمد. از جمله سخنرانان این مراسم خانم دکتر ناهید پوررستمی، دکتر محمدرضا سعیدآبادی، دکتر شاهو صبار، دکتر حجت الله ایوبی و دکتر مهدی سنایی از دانشکده مطالعات جهان به بیان خاطرات، شرح خصوصیات شخصیتی و روش مدیریت دکتر عاملی در دوران ریاست دانشکده پرداختند. اخلاق نیکو، توان مدیریت بالا، عشق به دانشکده و فعالیت علمی و جدیت در پیشبرد امور از جمله خصوصیات مورد اشاره این سخنرانان در باره وی بود. سخنرانان همچنین ضمن عرض تبریک، برای دکتر محمد سمیعی نیز آرزوی موفقیت کردند.
سخنران دیگر این جلسه، دکتر محمدجواد ظریف، نیز در بیانات خود به سابقه آشنایی با خانواده عاملی از سال های دور در انجمن اسلامی دانشجویان در امریکا و سابقه آشنا اشاره کرد و گفت دکتر عاملی فردی اخلاق مدار است که علم را با درک واقعیات جهان آموخته است و به همین دلیل بسیار متواضع است. دکتر ظریف با تاکید بر شناخت دقیق مسائل جهانی بر اهمیت و جایگاه دانشکده مطالعات جهان تاکید و برای موفقیت این دانشکده ابراز امیدواری کرد.
 
دکتر عاملی،‌موسس دانشکده مطالعات جهان، نیز درصحبت های خود از زحمات همه همکاران دانشکده در سه سال گذشته قدردانی و بر نیاز دانشگاه به تاسیس رشته هایی با موضوعیت مسائل روز جهانی از جمله محیط زیست و نظام سلطه تاکید کرد. همچنین دکتر محمد سمیعی در سخنان خود پرهیز از حزب گرایی و جناح گرایی در دانشگاه را برای حفظ گفتمانی علمی و خنثی که همگان آن را بشنوند ضروری دانست. دکتر سمیعی ابراز امیدواری کرد دانشکده در مسیری که دکتر عاملی پایه گذاری کرده پیش رود و وی همچنان در کنار دانشکده باشد.
سخنران دیگر این مراسم،‌ دکتر احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، بود که در باب اهمتی جایگاه دانشکده مطالعات جهان گفت علیرغم اینکه در زمان تاسیس مساله وجود دانشکده های همسو مانند دانشکده حقوق و علوم سیاسی در این زمینه مطرح بود، با گذشت زمان و با خدمات ارزشمندی که این دانشکده از خود نشان داده همگان به ضرورت وجود آن پی برده اند. وی ضمن تجلیل از دکتر عاملی به عنوان عالمی مجهز به علوم حوزوی و علوم نوین، برای دکتر سمیعی آرزوی موفقیت کرد.
 
نشانی مطلب در وبگاه انجمن ایرانی مطالعات جهان:
http://iwsa.ir/find-1.1202.957.fa.html
برگشت به اصل مطلب