انجمن ایرانی مطالعات جهان- کارگاه های ارتباطات (با تدریس پروفسور برگر) برگزار می شود
کارگاه های ارتباطات (پروفسور برگر)

حذف تصاویر و رنگ‌ها

به اطلاع اعضای محترم انجمن می رساند پروفسور آرتور آسا برگر، بازنشسته دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو و یکی از برجسته ترین استادان ارتباطات دنیا در اردیبهشت ماه سال جاری به مدت دو هفته به ایران سفر می کند. وی در هفت جلسه کارگاه تحلیل رسانه ای در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران شیوه های تحلیل انتقادی رسانه ها را به زبان انگلیسی مورد بحث قرار خواهد داد.

AWT IMAGE

سفر پروفسور برگر به ایران به دعوت مرکز پژوهشی سیاست های فضای مجازی دانشگاه تهران، کرسی یونسکو فرهنگ و فضای مجازی: دوفضایی شدن جهان، و انجمن ایرانی مطالعات جهان، و با حمایت بنیاد ملی نخبگان انجام شده است.  حمایت بنیاد ملی نخبگان ذیل جایزه علامه طباطبائی و در حمایت اندیشمندان برگزیده این جایزه صورت گرفته است.

برنامه کارگاه ها به شرح زیر است:

 

یکشنبه 13 اردیبهشت

پیشگفتار

ساعت 14- 15:30

دوشنبه 14 اردیبهشت

نظریه نشانه شناسی 1

ساعت 14- 15:30

سه شنبه 15 اردیبهشت

نظریه نشانه شناسی 2

ساعت 14- 15:30

یکشنبه 20 اردیبهشت

نظریه روانکاوی

ساعت 14- 15:30

دوشنبه 21 اردیبهشت

تبلیغات

ساعت 14- 15:30

سه شنبه 22 اردیبهشت

پسامدرنیسم

ساعت 14- 15:30

چهارشنبه 23 اردیبهشت

طنز

ساعت 9:30 - 11

 

 

بدین وسیله از کلیه اعضای محترم و علاقه مندان برای شرکت در این کارگاه های دعوت به عمل می آید. شرکت در کارگاه ها رایگان و فقط برای ثبت نام کنندگان مجاز است. برای ثبت نام، اطلاعات زیر را در ایمیلی با موضوع «پروفسور برگر» به نشانی crpc@ut.ac.ir  ایمیل بفرمایید.

نام و نام خانوادگی، مدرک و رشته تحصیلی، نام دانشگاه محل تحصیل، تلفن همراه

به علت محدودیت ظرفیت اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

 

 

آرتور آسا برگر در مدت اقامت خود در ایران، در تهران، اصفهان و شیراز سخنرانی های متنوع همراه با کارگاه های آموزشی در حوزه های مطالعات رسانه، روش های تحقیق در رسانه و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد نمود. پروفسور برگر علاوه بر کارگاه های فوق، سخنرانی هایی را در انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، مرکز ملی فضای مجازی، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و . . . خواهد داشت.

آرتور آسا برگر بیش از هفتاد کتاب درسی و تحلیلی در حوزه های مختلفی مثل روش های پژوهش در رسانه ها، نقد نظام تبلیغاتی در جهان سرمایه داری، توریسم، جامعه شناسی، مطالعات فرهنگی و زندگی روزمره، فرهنگ مردم پسند، نگارش علمی، و نظریه های ارتباطات نوشته است و پژوهشگران بین المللی بیش از پنج هزار بار به آثار وی ارجاع علمی داده اند. وی در ضمن یک کاریکاتوریست و رمان نویس برجسته است که می توان گفت پایه گذار ژانر علمی در رمان و داستان های علمی محسوب می شود.

 

 

نشانی مطلب در وبگاه انجمن ایرانی مطالعات جهان:
http://iwsa.ir/find.php?item=1.727.481.fa
برگشت به اصل مطلب