بخش‌های اصلی

    

دریافت اطلاعات پایگاه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 1824 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 58 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 4543659 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 3600 بازدید

نماد اعتماد الکترونیک


 • ثبت نام دوره آموزش زبان ژاپنی برای ترم تابستان ۱۴۰۱ آغاز شد
   
  متقاضیان محترم میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر، تعیین سطح و ثبت نام به کانال دوره ها در تلگرام به نشانی  iwsa_Japanese مراجعه کنید یا به ادمین کانال پیام دهند.
  دوره عالی تخصصی دیپلماسی سلامت با محوریت گردشگری سلامت برگزار می شود
   
  یکی از مهمترین موضوعاتی که در دو دهه اخیر مورد توجه قرار گرفت جایگاه نظام سلامت ایران در میان کشورهای خاورمیانه است. در قیاس با عموم کشورهای منطقه و خارج از آن، نظام سلامت کشور از موقعیت ممتاز و برجسته ای برخوردار است و همین موقعیت مطلوب، زمینه را برای قرار گرفتن ایران در میان مهمترین کشورهای مقصد سلامت در منطقه قرار داده است. این موضوع فواید بسیاری را در بردارد. برتری قابل توجه وضعیت بهداشت و سلامت در ایران و زیرساخت ها و نظام سلامت قوی و با پشتوانه و دارای قدمت این کشور را ...
  دوره عالی دیپلماسی سینمایی برگزار می شود
   
  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت – هنر سینما در همه جنبه ها اعم از تکنیک، روایت و اقتصاد، سینماگران و پژوهشگران سینمای ایران برای راه یابی به بازارهای جهانی فیلم راهی به جز آموختن مولفه های بین المللی سینما ندارند. در این دوره مهمترین مولفه های اساسی جهانی شدن (تولید، فیلمنامه نویسی، بازاریابی و اقتصاد سینما) تدریس و بررسی می شوند.
  نشست «کودکان عصر دیجیتال: تأملی در میانجیگری والدین» برگزار می شود

  چهل‌وهفتمین نشست کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی: دوفضایی‌شدن جهان با موضوع «کودکان عصر دیجیتال: تأملی در میانجیگری والدین» برگزار می شود.
   


 • آرشیو اطلاعیه ها 

 • نشست «انتقال از فردیت‌گرایی به نوع‌گرایی؛ شخصی‌سازی به مثابۀ تئوری توطئه» برگزار شد
   
  چهل و هشتمین نشست کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی؛ دو فضایی شدن جهان برگزار شد. چهل و هشتمین نشست کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی؛ دو فضایی شدن جهان، در روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ به همت کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی و با همکاری انجمن ایرانی مطالعات جهان برگزار شد با موضوع «انتقال از فردیت‌گرایی به نوع‌گرایی؛ شخصی‌سازی به مثابۀ تئوری توطئه» برگزار شد. سخنران این نشست، دکترای مطالعات ارتباطات و رسانه‌های نوین از دانشگاه وین ...
  برنامه «تولد یکسالگی؛ دورهمی صمیمانه با زبان‌آموزان کلاس آنلاین زبان ژاپنی» برگزار شد
   
  برنامه «تولد یکسالگی؛ دورهمی صمیمانه با زبان‌آموزان کلاس آنلاین زبان ژاپنی» با هدف آشنایی بیشتر زبان‌آموزان پیشین دوره آموزش آنلاین زبان ژاپنی و نیز آشنایی مخاطبان جدید با دوره‌ها و اساتید مربوطه، در آستانه اولین سالگرد شروع این دوره‌ها، در روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد. برگزارکنندگان دوره‌های آموزش آنلاین برنامه‌ای تدارک دیدند تا به صورت حضوری دوره آموزشی را معرفی و زمینه آشنایی بیشتر مخاطبین دوره با یکدیگر را فراهم کنند.
     همایش بین‌المللی «بازنمود اپیدمی‌ها در ادبیات و سینما» برگزار شد
   
  همایش بین‌المللی «بازنمود اپیدمی‌ها در ادبیات و سینما» در ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ به همت مرکز پژوهشی مطالعات کشورهای اسپانیایی‌زبان و با مشارکت انجمن ایرانی مطالعات جهان برگزار شد. در مراسم افتتاحیه، دکتر محمد سمیعی، رئیس دانشکدۀ مطالعات جهان، پس از خوشامدگویی به حضار به زبان‌های فارسی و انگلیسی گفت: در این همایش به تجربۀ همه‌گیری کرونا در جامعه کنونی و چگونگی بازنمایی و ماندگاری آن در ادبیات و سینما پرداخته شده است. وی در پاسخ به این سوال که چرا دانشکده مطالعات جهان به این ...
  نشست «مقدمه‌ای بر سوگیری‌های شناختی و نقش آن در ارزیابی نادرست در زندگی و پژوهش» برگزار شد

  چهل و ششمین نشست کرسی یونسکو با موضوع «مقدمه‌ای بر سوگیری‌های شناختی و نقش آن در ارزیابی نادرست در زندگی و پژوهش»، روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ برگزار شد. سخنران این نشست دکتر شاهو صبار، عضو هیئت علمی گروه مطالعات ایران، دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران بود. وی به زبان ساده و ذکر مثال‌هایی که کمتر بعد پژوهشی و تحلیلی پیچیده دارند به توضیح این مسئله پرداخت و گفت: ...


  آرشیو اخبار  

      

 • کارگاه آموزش مقاله نویسی علمی

  این کارگاه با هدف تقویت بنیه علمی و مهارت اعضا در نگارش مقالات علمی در حال برگزاری است. نحوه طرح مساله، نگارش سوال اصلی، ارجاع به منابع و انتخاب رشو تحقیق از جمله موضوعات پوشش داده شده در این کارگاه است. در پایان دوره با نظر مدرس دوره، دکتر علی اکبر علیخانی، دانشیار دانشگاه تهران و از اعضای هیات علمی انجمن به شرکت کنندگان موفق گواهی اعطا خواهد شد.

  دوره های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان

  اگرچه هدف و رسالت انجمن بیشتر بر مطالعه فرهنگ و سیاست سایر کشورهای جهان متمرکز است،‌ آشنایی دانشجویان غیرایرانی، که میهمانان ما دانشگاه های کشور هستند، با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی نیز از نظر دور نمانده است. از این رو عنصر زبان، به عنوان نخستین وسیله ارتباط با فرهنگ های جدید، مورد توجه قرار گرفته و انجمن در هر سال تحصیلی دوره های نه ماهه ای را برای آموزش زبان فارسی به اسن دانشجویان برگزار می کند.

  کارگاه آشنایی با اصول و فنون مذاکره در سازمان های بین المللی

  کارگاه «فنون مذاکره در سازمان های بین المللی» با تدریس دکتر علی اصغر سلطانیه، نماینده سابق ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی،‌ در شش جلسه از 20 مهرماه تا 2 آذرماه 1394 در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد. دکتر سلطانیه در این کارگاه به تشریح فضای حاکم در سازمان های بین المللی و نیز جلسات مذاکره پرداخت و نکات مهمی را با استناد به تجربیات حضور سی ساله خود در این جلسات بیان کرد.

  کارگاه مطالعات رسانه

  پروفسور آرتور آسا برگر، بازنشسته دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو و یکی از برجسته ترین استادان ارتباطات دنیا در اردیبهشت ماه سال 1394 به مدت دو هفته به ایران سفر کرد. وی در هفت جلسه کارگاه تحلیل رسانه ای در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران شیوه های تحلیل انتقادی رسانه ها را به زبان انگلیسی مورد بحث قرار داد. اولین جلسه کارگاه که در دوازدهم اردیبهشت 94 برگزار شد، مقدمه ای برای آشنایی .... 

کتاب «سیاست خارجی سوریه در لبنان،‌تصمیم گیری در بحران»

سومین کتاب انجمن ایرانی مطالعات جهان منتشر شد. انجمن ایرانی مطالعات جهان سومین کتاب خود را با عنوان «سیاست خارجی سوریه در لبنان،‌ تصمیم گیری در بحران (1975-2005) منتشر کرد. این کتاب که به قلم دکتر احمد سلطانی نژاد،‌ عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، به نگارش درآمده است،‌ پس از بررسی بحران ها و مسائل منطقه خاورمیانه و پرداختن به چارچوبی نظری برای تحلیل آنها،‌ ...

انجمن

مجله انگلیسی زبان World Sociopolitical Studies

نشریه تخصصی انگلیسی زبان انجمن که به تازگی مجوز انتشار گرفته و مشترک با دانشگاه تهران به صورت دوفصلنامه منتشر خواهد شد. هدف از انتشار این مجله انتشار آثار اندیشمندان داخلی به زبان انگلیسی و کسب نمایه های معتبر بین المللی است. در این راستا، حفظ کیفیت و رعایت ضوابط مقاله نویسی علمی از نخستین اولویت های مجله خواهد بود. در نظر است نخستین شماره این نشریه اوایل پاییز 1395 به چاپ برسد. 

انجمن

کتاب قدرت های بزرگ و مناقشه هسته ای ایران

انجمن ایرانی مطالعات جهان دومین کتاب خود را در حوزه مطالعات کشوری و بین المللی منتشر کرد. کتاب های «قدرت های بزرگ و مناقشه هسته ای ایران (1392-1382)» در انجمن ایرانی مطالعات جهان منتشر شدند. «قدرت های بزرگ و مناقشه هسته ای ایران (1392-1382)» نوشته دکتر احمد سلطانی نژاد و مهدی شاپوری، نقش و نحوه تعامل امریکا، ‌روسیه،‌ چین و اتحادیه اروپا را با برنامه هسته ای ایران در فاصله سال های 1382 تا 1392 مورد بررسی قرار می دهد.

انجمن

کتاب روابط ایران و هند

یکی از مهم ترین برنامه های انجمن تولید محتوای علمی به صورت کتاب است. نخستین کتاب انجمن با عنوان «روابط ایران و هند، چشم اندازها و چالش ها» در تابستان سال 1394 به چاپ رسید. این کتاب مجموعه مقالاتی درباره جنبه های مختلف روابط بین دو کشور است که به کوشش خانم دکتر حشمت السادات معینی فر و آقای دکتر سیدصدرالدین موسوی جشنی، از اعضای هیات علمی انجمن، گردآوری و آماده شده است.